Boys Results Sun City Cross Country Meet 2016

 

Overall Results Boys
Place Name Time Age Group Team
1 Brayden Packard 05:08.0 14 & U Sun City
2 Sam Anderson 06:32.2 14 & U Wenas
3 Nathan Johnson 06:32.9 12 & U Sun City
4 Kian Compton 06:36.3 8 & U Sun City
5 Nathan Shipley 06:38.4 10 & U Sun City
6 Daniel Teerink 06:46.6 12 & U Sun City
7 Colton Worley 06:51.4 8 & U Sun City
8 Nathan Stephenson 06:53.9 12 & U Sun City
9 Cameron Teerink 06:58.7 12 & U Sun City
10 Zachary Wagner 07:09.5 10 & U Sun City
11 Adam Rutger 07:11.5 8 & U Sun City
12 Caleb Burton 07:12.4 12 & U Sun City
13 Jacen Reyes 07:15.1 8 & U Sun City
14 Spencer Johnson 07:16.3 10 & U Sun City
15 Eric Swedin 07:27.4 12 & U Sun City
16 Shepherd Lally 07:30.0 8 & U Sun City
17 Riley Delaney 07:41.4 12 & U Sun City
18 Coen Johnson 07:42.7 8 & U Sun City
19 Riese Delaney 07:43.2 10 & U Sun City
20 Paul Lally 07:47.8 10 & U Sun City
21 Brent Johnson 08:02.7 8 & U Sun City
22 Cedar Thorpe 08:03.9 10 & U Sun City
23 Hudson Gaskell 08:08.6 8 & U Sun City
24 David Cardon 08:09.9 8 & U Sun City
25 Ryan Thompson 08:21.2 8 & U Wenas
26 Lewis Slowe 08:36.7 8 & U Sun City
27 Temple Asher 08:37.7 8 & U Sun City
28 Mack Stephenson 08:42.4 8 & U Sun City
29 Noah Collins 08:46.1 8 & U Sun City
30 Alex Schmidt 08:46.9 8 & U Sun City
31 Ryan Shipley 08:52.1 8 & U Sun City
32 Jared Boschker 08:54.8 10 & U Sun City
33 Henry Johnson 08:55.9 8 & U Sun City
34 Noah Gonzalez 08:56.4 8 & U Sun City
35 Casey Smith-Apperson 08:58.6 8 & U Sun City
36 Joseph Boschker 08:59.3 8 & U Sun City
37 Owen Gamache 09:02.3 6 & U Sun City
38 Murphy Jackson 09:06.6 12 & U Sun City
39 Anthony Ehlis 09:10.7 6 & U Sun City
40 Nathan Lund 09:23.9 6 & U Sun City
41 Sean Mefford 09:24.6 10 & U Sun City
42 Theo Cochran 09:31.2 8 & U Sun City
43 Tristan Temple 09:36.7 10 & U Sun City
44 Wolfgang Nelson 09:41.0 6 & U Sun City
45 Ethan Worley 10:05.8 6 & U Sun City
46 Samuel Gonzalez 10:10.7 10 & U Sun City
47 Jonah Treverspowers 10:11.2 8 & U Wenas
48 Jaxon Beck 10:28.1 10 & U Sun City
49 Zachery Smith 10:30.1 6 & U Sun City
50 Jayse Gasca 11:08.1 10 & U Sun City
51 Matthew Gonzalez 11:22.0 6 & U Sun City
52 Spencer Lybbert 11:25.3 10 & U Sun City
53 Liam Braid 11:32.3 8 & U Sun City
54 Canon Day 11:45.9 6 & U Sun City
55 Tanner Clark 12:05.2 12 & U Wenas
56 Noah Harveaux 12:07.7 14 & U Sun City
57 Joseph King 12:14.1 8 & U Sun City
58 Veselin Hrle 12:19.5 6 & U Sun City
59 Romeo Shriner 12:58.9 6 & U Sun City
60 Benjamin Boschker 13:32.1 6 & U Sun City
61 Korban Gross 15:26.3 6 & U Sun City

*There is a mistake on the spreadsheet listing several Wenas runners as Sun City. It was corrected in the age group results.

Age Group 6 & U Place Overall Place Name Time Team
6 & U 1 37 Owen Gamache 09:02.3 Wenas
6 & U 2 39 Anthony Ehlis 09:10.7 Wenas
6 & U 3 40 Nathan Lund 09:23.9 Wenas
6 & U 4 44 Wolfgang Nelson 09:41.0 Sun City
6 & U 5 45 Ethan Worley 10:05.8 Sun City
6 & U 6 49 Zachery Smith 10:30.1 Sun City
6 & U 7 51 Matthew Gonzalez 11:22.0 Sun City
6 & U 8 54 Canon Day 11:45.9 Sun City
6 & U 9 58 Veselin Hrle 12:19.5 Sun City
6 & U 10 59 Romeo Shriner 12:58.9 Sun City
6 & U 11 60 Benjamin Boschker 13:32.1 Wenas
6 & U 12 61 Korban Gross 15:26.3 Sun City
Scores: Sun City 15 points; Wenas no score
8 & U 1 4 Kian Compton 06:36.3 Sun City
8 & U 2 7 Colton Worley 06:51.4 Sun City
8 & U 3 11 Adam Rutger 07:11.5 Sun City
8 & U 4 16 Shepherd Lally 07:30.0 Sun City
8 & U 5 18 Coen Johnson 07:42.7 Sun City
8 & U 6 21 Brent Johnson 08:02.7 Sun City
8 & U 7 23 Hudson Gaskell 08:08.6 Wenas
8 & U 8 24 David Cardon 08:09.9 Wenas
8 & U 9 25 Ryan Thompson 08:21.2 Wenas
8 & U 10 26 Lewis Slowe 08:36.7 Sun City
8 & U 11 27 Temple Asher 08:37.7 Sun City
8 & U 12 28 Mack Stephenson 08:42.4 Sun City
8 & U 13 29 Noah Collins 08:46.1 Sun City
8 & U 14 30 Alex Schmidt 08:46.9 Sun City
8 & U 12 (10) 31 Ryan Shipley 08:52.1 Wenas
8 & U 13 33 Henry Johnson 08:55.9 Sun City
8 & U 14 34 Noah Gonzalez 08:56.4 Sun City
8 & U 15 35 Casey Smith-Apperson 08:58.6 Sun City
8 & U 16 (11) 36 Joseph Boschker 08:59.3 Wenas
8 & U 17 42 Theo Cochran 09:31.2 Sun City
8 & U 18 (12) 47 Jonah Treverspowers 10:11.2 Wenas
8 & U 19 53 Liam Braid 11:32.3 Sun City
8 & U 20 57 Joseph King 12:14.1 Sun City
Scores: Sun City 15; Wenas 49
10 & U 1 5 Nathan Shipley 06:38.4 Sun City
10 & U 2 10 Zachary Wagner 07:09.5 Sun City
10 & U 3 14 Spencer Johnson 07:16.3 Sun City
10 & U 4 19 Riese Delaney 07:43.2 Sun City
10 & U 5 20 Paul Lally 07:47.8 Sun City
10 & U 6 22 Cedar Thorpe 08:03.9 Wenas
10 & U 7 32 Jared Boschker 08:54.8 Wenas
10 & U 8 41 Sean Mefford 09:24.6 Sun City
10 & U 9 43 Tristan Temple 09:36.7 Sun City
10 & U 10 46 Samuel Gonzalez 10:10.7 Sun City
10 & U 11 48 Jaxon Beck 10:28.1 Sun City
10 & U 12 50 Jayse Gasca 11:08.1 Sun City
10 & U 13 52 Spencer Lybbert 11:25.3 Sun City
Scores: Sun City 15
12 & U 1 3 Nathan Johnson 06:32.9 Sun City
12 & U 2 6 Daniel Teerink 06:46.6 Sun City
12 & U 3 8 Nathan Stephenson 06:53.9 Sun City
12 & U 4 9 Cameron Teerink 06:58.7 Sun City
12 & U 5 12 Caleb Burton 07:12.4 Sun City
12 & U 6 15 Eric Swedin 07:27.4 Wenas
12 & U 7 17 Riley Delaney 07:41.4 Sun City
12 & U 8 38 Murphy Jackson 09:06.6 Sun City
12 & U 9 55 Tanner Clark 12:05.2 Wenas
Scores: Sun City 15
14 & U 1 1 Brayden Packard 05:08.0 Sun City
14 & U 2 2 Sam Anderson 06:32.2 Wenas
14 & U 3 56 Noah Harveaux 12:07.7 Sun City
No team scored

2015 Results

2014 Results

2013 Sunfair Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *